انتقال اسماعیل بخشی و سپیده قلیان به یک بازداشتگاه مخفی؛ تجمع اعتراضی خانواده بخشی ادامه دارد Free Labor leaders in Iran NOW

Spread the facts!

خانواده اسماعیل بخشی تجمعات اعتراضی خود را برای آزادی این کارگر زندانی از اول اسفندماه مقابل دادگستری شوش آغاز کرده‌اند.

 

در حالی که فشارها بر اسماعیل بخشی فعال کارگری و سپیده قلیان فعال مدنی برای تکذیب شکنجه شدنشان از سوی دستگاه‌های امنیتی ایران ادامه دارد، خانواده اسماعیل بخشی برای پنجمین بار در روزهای اخیر دست به تجمع اعتراضی زدند.

خانواده اسماعیل بخشی کارگر زندانی در ایران روز چهارشنبه ۸ اسفند بار دیگر مقابل دادگستری شوش تجمع کردند.

پیشتر کانال مستقل کارگران هفت تپه، سه‌شنبه ۷ اسفند اعلام کرده بود که براساس گزارش‌ها «اطلاعات اهواز برای شکنجه به قصد اعتراف اجباری، سپیده قلیان و اسماعیل بخشی را به بازداشتگاه مخفی منتقل کرده است.»

بنا بر این گزارش انتقال این دو فعال زندانی در شرایطی است که نام‌ آن‌ها در لیست زندان «سپیدار» اهواز ثبت شده اما آن‌ها در این زندان حضور ندارند.

سندیکای کارگران هفت تپه نیز در روزهای گذشته از تحت فشار قراردادن آقای بخشی و خانواده‌اش برای کنار گذاشتن«فرزانه زيلابی» وکیل او خبر داده بودند.

اسماعیل بخشی و سپیده قلیان برای دومین بار در اول بهمن بازداشت شدند زمانی که از شکنجه شدن خود در زمان بازداشت سخن گفته بودند.

پیشتر سازمان عفو بین الملل نسبت به خطر شکنجه دوباره «اسماعیل بخشی» و «سپیده قلیان» هشدار داده بود.

….

Be the first to comment

Leave a Reply